Big Bang Romania
Bine ai venit pe forumul Big Bang Romania, dedicat trupei coreene Big Bang!

Te rugăm să te înregistrezi/loghezi pentru a avea acces la toate secțiunile forumului.

Dacă ţi-ai uitat username-ul sau parola şi nu le poţi recupera, trimite-ne un e-mail pe adresa help@bigbangromania.net şi te ajutăm noi. Te rugăm să nu înregistrezi alt cont dacă ai deja unul. :)

Mulțumim!
Big Bang Romania
Bine ai venit pe forumul Big Bang Romania, dedicat trupei coreene Big Bang!

Te rugăm să te înregistrezi/loghezi pentru a avea acces la toate secțiunile forumului.

Dacă ţi-ai uitat username-ul sau parola şi nu le poţi recupera, trimite-ne un e-mail pe adresa help@bigbangromania.net şi te ajutăm noi. Te rugăm să nu înregistrezi alt cont dacă ai deja unul. :)

Mulțumim!
Big Bang Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Big Bang Romania


 
AcasaUltimele imaginiGalerieCăutareÎnregistrareConectare

 

 [2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună”

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Aya Saru
Admin
Admin
Aya Saru


Mesaje : 1612
Puncte : 8417
Reputatie : 21
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 36

[2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună” Empty
MesajSubiect: [2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună”   [2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună” I_icon_minitimeJoi Noi 27, 2014 3:12 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



G-Dragon, membru al noului unit hip-hop de la YG, GDxTAEYANG, a spus că „Albumul BIGBANG va fi lansat anul viitor”.
 
În cadrul unui interviu susținut în Seul pe 25 noiembrie, GD a spus: „Nou album BIGBANG va fi lansat anul viitor. Am tot vorbit despre asta încă de anul trecut, dar am fost criticați pentru că ne-am antepronunțat, așa că nu vă pot spune data exactă.”
 
Acum ceva timp, GD a spus în cadrul unui concert: „BIGBANG va reveni ca trupă completă în acest an.”, dar această revenire a fost amânată. De data aceasta, el a subliniat faptul că de data asta „chiar se pregătesc pentru el” și a adăugat: „Ar putea părea o scuză – deși nu am simțit niciodată durerea creativității (un blocaj al artistului), talentele mele de compozitor nu sunt la fel de cizelate ca înainte. Așa că tind să mă gândesc mult la asta. De fapt, eu sunt cel care chiar vrea să le arate ceva nou fanilor cât mai repede.”, părând să-și ceară scuze fanilor.
 
„Vreau să vă aduc muzică bună. Dar ceea ce am nu pare terminată încă, iar acesta e motivul întârzierilor. Dacă mai așteptați puțin, vă garantăm un cântec grozav. Vreau să vi-l arăt cât de repede pot.”
 
A mai adăugat: „Acest album va fi unul foarte important pentru noi, așa că ne străduim un pic mai mult să îl facem și mai bun.”
 
Noul single GDxTAEYANG, „Good Boy”, a fost lansat pe 21 noiembrie. Melodia a fost compusă de GD, Fliptones și Freedo, textul scris de GD, aranjamentul făcut tot de el. Cu un trap beat care te prinde repede, rap-ul și melodia lui GD armonizează cu vocea groovy a lui Taeyang.



Sursa: Osen via [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya Saru @ Big Bang Romania



Sus In jos
http://bigbangromania.forumotion.eu
AyumuAi
VIP
VIP
AyumuAi


Mesaje : 528
Puncte : 5206
Reputatie : 11
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 30

[2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună” Empty
MesajSubiect: Re: [2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună”   [2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună” I_icon_minitimeVin Noi 28, 2014 12:16 am

Hahaha, dap! Am avut dreptate sa nu ma bucur prea repede XD Dar stai asa... Cantec? Cum adica "un cantec" grozav... Poate album ai vrut sa spui, GD... Sper ca nu ne faci vreo surpriza si o sa scoateti doar un single :|
Sus In jos
 
[2014.11.26] GD: „Comeback-ul Big Bang amânat până anul viitor, pentru a veni cu muzică mai bună”
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [2014.08.17] G-Dragon promite că trupa Big Bang va avea comeback anul acesta
» [2011-03-03] Mnet difuzează Big Bang TV Live pentru comeback-ul Big Bang
» [2014.01.14] YG aliniază comeback-urile și debuturile din anul 2014
» [2012-03-09] Seungri a mărturisit că membrii Big Bang nu erau într-o relaţie bună anul trecut
» [2012-01-25] Odată cu comeback-ul, BIG BANG aduce un album şi muzică nouă

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Big Bang Romania :: Goodies :: Știri-
Mergi direct la: